Değerli üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz;

ÇözümPark TR Mail Listesinin temel amaçları doğrultusunda ilerleyebilmesi için bir takım kurallara dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Öncelikle kurumsal mail adreslerini kabul etmemizdeki en temel amaç sektördeki çalışanların ortak bir platform üzerinde toplanmasıdır. Bu platformda sektör çalışanları birbirleri ile tanışacak, kaynaşacak, ortak etkinlikler düzenlenecek, hafta sonları sosyal görüşmeler yapılacak ve aslında insan olmanın en temel kavramı “sosyal” toplumu sanal ortamdan gerçek ortama taşımaktır. Bu çerçevede kurumsal mail adresi kullanımı kadar mail adreslerinizde kendi isminizin görünüyor olması çok önemlidir. Bu nedenle mail ayarlarınızda from kısmında mutlaka adınız soy adınız yazılı olmalı ve buna ek olarak imzanızda da adınızı ve soy adınızı yazmanızı rica ediyoruz.

Bunun dışında firma bilgilerini isteyen üyelerimiz yazabilir. Ancak imza kısmında kesinlikle reklam amaçlı herhangi bir içerik olmamalıdır.

Göndereceğiniz tüm maillerde “Konu” kısmında lütfen küçük harfler ve anlaşılır soru anahtar kelimeleri kullanın. Yani mail konusu özet, küçük harflerle yazılmış ve anlaşılır olmalıdır.

Duyuru, haber, reklam, etkinlik ve benzeri konulardaki her türlü duyuruyu öncelikle yönetim onayına sunmanız ardından göndermeniz gerekmektedir. Özetle grup yönetiminden izinsiz reklam ve benzeri amaçla mail gönderimi kesinlikle yasak olup böyle bir eylem üyeliğinizin kalıcı olarak silinmesine sebep olacaktır.

Mail grubuna ek gönderimi yapmak yasak olup, gerekli olması halinde web sitenize koyabilir ve link verebilirsiniz.

Üyelik gerektiren herhangi bir link paylaşımı yasaktır. Bu üyelerimizin bilgilerinin alınmasına sebep olacağı için izin verilmeyen bir durumdur.

Gönderdiğiniz mailller için okundu ve teslim iletileri istemeyiniz, yine bu da üyelerimiz hakkında bilgi toplanması olarak algılanmakta olup üyeliğinizin iptal edilmesine neden olacaktır.

5 adet farklı konu başlığında mail grubumuz olup her başlık altına uygun içerikte mail göndermeye özen gösteriniz. Yanlışlıkla yapılan gönderimlere karlı müsamaha gösterilecek olup bilerek ve tekrarlanan durumlar üyelik iptali ile sonuçlanacaktır.

Hiçbir mail listemizde tartışmaya girmeyiniz. Bu en hassas olduğumuz konu olup tarafların üyelik iptali ile sonuçlanacaktır.

Mail listemizde hiçbir şekilde dini ve siyasi konularda içerik paylaşımı yapılmayacaktır. Bu konuda hassas olduğumuz bir konu olup üyelik iptali ile sonuçlanacaktır

Mail listemizde belirli kelime, web siteleri ve linkler hali hazırda içerik filtrelemesinden geçmektedir. Bu tarz mailler otomatik silinmektedir. Bu nedenle gönderdiğiniz mailin listeye ulaşmaması durumunda bunun sebebini öğrenmek için info-et-cozumpark.com.tr ile görüşebilirsiniz.

Mail listesine +1,  katılıyorum, bende ve benzeri gereksiz ve üyelerin posta kutularının dolmasına sebep olacak mailler göndermeyiniz.

Anket içeriği olan veya bu amaç ile mail göndermeyiniz.

ÇözümPark TR Mail grubu, ÇözümPark Bilişim Portalı tarafından bilişim sektörüne özel kurumsal bir platform oluşturmak amacı ile kurulmuş bir mail grubudur. Bu mail grubu ile gerçekleştirmek istediğimiz yegâne amaç, kurumsal anlamda bilişim sektörü çalışanlarının iletişimini daha üst seviyeye çıkarmaktır. Sizleri de bu amacı gerçekleştirirken yanımızda görmek isteriz.
ÇözümPark TR Mail grubu, ÇözümPark Bilişim Portalı tarafından desteklenmekte olup ayrı bir yönetim kadrosuna sahiptir.
ÇözümPark TR temelde 6 ana mail grubundan oluşmaktadır. Bunlar sırası ile;
  • Sistem          sistem-list( at )cozumpark.com.tr
  • Ağ                  ag-list( at )cozumpark.com.tr
  • Güvenlik       guvenlik-list( at )cozumpark.com.tr
  • Yazılım          yazilim-list( at )cozumpark.com.tr
  • Sosyal          sosyal-list( at )cozumpark.com.tr
  • Kariyer          kariyer-list( at )cozumpark.com.tr
Üyelerimiz, bu gruplardan istediklerine üye olabilecekleri gibi isterlerse 6 mail grubuna da aynı anda üye olabilmektedirler.
Mail grubu kuralları için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz